• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Rekolekcje wielkopostne

,,Energia i ogień w połączeniu z głęboką modlitwą i zasłuchaniem w Ewangelię’’.

,,Zawsze, gdy dopuszcza się do głosu Ducha Świętego i pozwala Mu się działać, przychodzi On, łamiąc zastałe schematy i zasady, do których się przyzwyczailiśmy, a które niczemu nie służą’’. Tak było i tym razem.

W dniach od 27 lutego do 1 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez Wspólnotę św. Tymoteusza. Ekipa rekolekcyjna składała się z osób duchownych, jak i świeckich. Goście przyjechali do nas z różnych zakątków kraju i nie tylko (m.in. Gubina, Otwocka, Nysy, a także Malezji), aby dotrzeć do młodych z bardzo ważnym przekazem. Mówili o Miłości, która otula, przyjmuje i przywraca godność, a w tym wszystkim nie patrzy na okoliczności.

Ewangelizatorzy dzielili się własnym doświadczeniem wynikającym ze spotkania z Miłosiernym Ojcem. A poprzez dzielenie się orędziem Ewangelii dodawali odwagi słuchaczom, by weszli na drogę żywej relacji z Jezusem.

Dziękujemy Wspólnocie za przyjęcie zaproszenia. Dyrekcji za zgodę na tę formę rekolekcji oraz wsparcie i towarzyszenie. Nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu. Uczniom za czynny udział.

                                                                                     o. Paweł ofm

Możesz również polubić…

Skip to content