• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

10 marca odbył się etap szkolny konkursu „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Instytut Goethego (Goethe Institut) w Krakowie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ambasady Austrii.

Do zmagań w etapie szkolnym przystąpiło 15 uczniów z klas pierwszych, drugich i czwartych technikum. Uczestnicy rywalizowali w trzyosobowych zespołach, a ich zadaniem było rozwiązanie testu w formie dwujęzycznej. Test składał się z dwóch części i zawierał pytania na temat geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W tej edycji konkursu pytania dotyczyły Austrii.

Celem konkursu jest rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi oraz doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy w grupie.

Możesz również polubić…

Skip to content