• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Konkurs Informatyczny “Bóbr”

Za nami XVII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny “Bóbr 2022”. 7 listopada do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas 1 – 4 technikum informatycznego i programistycznego. Nasi reprezentanci zmagali się z zadaniami, które mają na celu rozwijanie logicznego, algorytmicznego, oraz komputacyjnego myślenia u uczniów. Na ogół są związane z analizą i rozwiązaniem różnych sytuacji problemowych, które są skorelowane z innymi przedmiotami nauczania, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika, czy informatyka.

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny “Bóbr” został zainicjowany w 2004 roku na Litwie. Do Polski zawitał w roku 2006 a obecnie jego organizatorami w naszym kraju są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma “Learnetic” oraz Oddział Kujawsko – Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Koordynatorem konkursu w ZST jest nauczyciel informatyki Sylwia Krukowiecka – Niemiec.

Możesz również polubić…

Skip to content