Uczniowie ZST odbyli praktyki we Włoszech dzięki programowi Erasmus+

1
Aktualności 2022/2023

Uczniowie ZST odbyli praktyki we Włoszech dzięki programowi Erasmus+

W bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku realizowany jest projekt w ramach Akredytacji Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Dzięki niemu, w dniach: 17 – 28 października br., 28 uczniów z klas czwartych kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik pojazdów samochodowych odbyło praktyki zawodowe w miejscowości Abano Terme we Włoszech. Technicy żywienia i technicy hotelarstwa mogli sprawdzić swoje umiejętności, zarówno w kuchni, jak i „na serwisie” w hotelach tego uzdrowiskowego miasteczka słynącego z gorących źródeł. Z kolei technicy pojazdów samochodowych odbyli praktyki w warsztatach, gdzie zajęli się właściwą organizacją, przygotowaniem sprzętu i narzędzi potrzebnych do pracy. Projekt zawierał również program kulturowy. W jego ramach nasi uczniowie zwiedzili Padwę, Wenecję oraz Weronę.

Skip to content