Etap szkolny Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

olimpiada_Zusowa
Osiągnięcia ZST

Etap szkolny Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu Lekcje ZUS, który zakończył się  udziałem uczniów w  Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Projekt dał uczniom możliwość zapoznania się w przystępny sposób z tematyką związaną z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Każdy uczestnik otrzymał bezpłatne materiały edukacyjne oraz wziął udział w lekcjach o następującej tematyce: „Świadomy zawsze ubezpieczony”,  „Co Ci się należy, kiedy płacisz składki”,  „Renty i emerytury”,  „E-ZUS, czyli firma pod ręką”.

 „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, pokazują zasady solidaryzmu społecznego,  a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

28 listopada odbył się etap szkolny Olimpiady. Najlepsze wyniki, a tym samym awans do etapu wojewódzkiego osiągnęli:

Kamila Wróbel z klasy III TA

Amelia Piróg z klasy IV TH

Bartosz Pszona z klasy IV TH

Gratulujemy  sukcesu  i życzymy dalszych osiągnięć.

Współpracą z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w ramach projektu edukacyjnego oraz organizacją Olimpiady w szkole zajmowały się nauczycielki: Ewelina Surma, Barbara Tołpa, Wanda Rakszawska-Stopyra.

Skip to content