Magia fotografii w ZST – czas na podsumowanie konkursów i prezentację osiągnięć

111000122
Aktualności 2023/2024Osiągnięcia ZST

Magia fotografii w ZST – czas na podsumowanie konkursów i prezentację osiągnięć

Nadszedł czas podsumowania kolejnej edycji szkolnego konkursu fotograficznego „ Czarne i białe” oraz  ogólnopolskiego konkursu „Tęcza” pt. „ Fascynujący świat przyrody”.

Konkurs „Czarne i białe”

W konkursie wzięli udział  uczniowie  klas technikum. Zaprezentowali fotografie ukazujące architekturę, przyrodę oraz portret. Jury konkursu   oceniło prace pod względem zgodności
z tematem, pomysłu oraz wartości artystycznej i przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Szymon Półćwiartek  kl. III TG,

II miejsce – Maciej Deryło kl. III TD,

III miejsce – Alan Biziewski kl. III TD,

Wyróżnienie  – Alan Biziewski kl. III TD,

Wyróżnienie  – Mateusz Smardz  kl. II TP.

Laureaci otrzymali od pani dyrektor Haliny Samko dyplomy i nagrody w postaci voucherów podarunkowych. Konkurs został sfinansowany przez Radę Rodziców przy ZST oraz Starostwo Powiatowe w Leżajsku. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. Zapewniamy, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konkursu. Zachęcamy do fotografowania, zwłaszcza, że udział w kolejnych edycjach konkursu motywuje  fotografujących do rozwoju i wprowadza zdrową rywalizację.

Konkurs plastyczny „Tęcza”

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Tęcza” jest przeprowadzany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. Powstał w 2003 r. przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Tematem XXI edycji był: „Fascynujący świat natury”. Jury po zapoznaniu się z pracami fotograficznymi przyznało następujące miejsca:

I wyróżnienie Mateusz Smardz kl. II TP,

II wyróżnienie Piotr Grzybek kl. V TE.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali przysłane przez organizatora dyplomy oraz vouchery, które ufundowała Rada Rodziców ZST. Gratulujemy wyróżnień i życzymy kolejnych sukcesów fotograficznych.

Skip to content