Podsumowanie etapu powiatowego XXIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji

Etap powiatowy XXIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego
Aktualności 2023/2024Osiągnięcia ZST

Podsumowanie etapu powiatowego XXIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji

12 kwietnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie etapu powiatowego  Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji.

Konkurs ten ma ponad trzydziestoletnią tradycję, a w obecnej formule odbył się po raz dwudziesty trzeci. Jego organizatorami są: Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, dyrektorzy szkół, w których odbywają się poszczególne etapy konkursu. Honorowym patronatem został objęty przez: Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół średnich.

Na uroczyste podsumowanie konkursu zostali zaproszeni uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki oraz ich opiekunowie. Nagrody, których sponsorami byli: Starostwo Powiatowe w Leżajsku i Rada Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku wręczyła laureatom Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych pani Halina Samko.

Spośród uczniów naszej szkoły najlepsze wyniki uzyskali: Bartłomiej Gondek z klasy 2TD – I miejsce na poziomie II (z maksymalną liczbą punktów wywalczył awans do etapu finałowego), Hubert Stachnio z klasy 1TP – II miejsce na poziomie I, Bartłomiej Wojak z klasy 3TD – II miejsce na poziomie III, Krzysztof Krówka – III miejsce na poziomie III.

13 kwietnia w IV LO w Rzeszowie obył się etap wojewódzki konkursu. Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Gondek. Opiekę nad uczniem sprawowała pani Marta Śmiałek.

Skip to content