• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Wielki Finał Turnieju Trójgamicznego za nami

Tegoroczna edycja Turnieju Trójgamicznego, czyli Mistrzostw w Projektowaniu Gier Komputerowych dobiegła końca. Wielki Finał odbył się 15 czerwca w Warszawie i miał charakter uroczystej gali, na której spotkali się członkowie 27 najlepszych drużyn. Wśród nich znalazła się ekipa ZST w składzie: Bartek Zygmunt, Wiktoria Banaś, Michał Szuba, Arkadiusz Wojas, Łukasz Zagaja, Jakub Flis, Kacper Potaczała wraz z opiekunem – panią Sylwią Krukowiecką – Niemiec. Podczas gali zaprezentowano gry video – efekt kilkumiesięcznej pracy zespołów a “na żywo” oceniło je jury złożone z: Kuby Karasia (youtubera znanego jako Pan Kubaka), Patryka Gałacha z Lublin GameDev i Pawła Typiaka z Gramy na Maxa. W swojej ocenie gier, jurorzy zawracali uwagę na następujące elementy: wyjątkowy pomysł, dopracowanie techniczne, ciekawa mechanika, jakość dźwięku, jakość wizuali, ciekawa historia lub narracja.

Po prezentacji i ocenie gier nastąpił najbardziej wyczekiwany moment, czyli ogłoszenie wyników II edycji Turnieju Trójgamicznego. Jako pierwsza, pojawiła się klasyfikacja kantonów i z wielką radością możemy zakomunikować, iż drużyna ZST okazała się najlepsza w swoim kantonie Lublin. Następnie, zaprezentowano wyniki klasyfikacji generalnej i okazało się, że jesteśmy 10 drużyną w kraju!

Dzięki udziałowi w Turnieju Trójgamicznym, Kacper Potaczała i Wiktoria Banaś odbyli miesięczne praktyki zawodowe w studiu Pyramid Games. Były one możliwe dzięki temu, iż szkolenia dla młodzieży podczas zjazdów edukacyjnych prowadzili pracownicy studia. Dodatkowo, Kacper otrzymał propozycję pracy w studiu Pyramid Games jako programista.

Serdecznie gratulujemy!

Link do gali: Dołączcie do nas na YT: https://youtu.be/cSUxNMyb4rY

link do prezentacji: https://docs.google.com/presentation/d/1CRjj7r0RRXVaE2J9iU1vemIKHFwu8jLNVbUShbSjr6A/edit?usp=sharing

Gra stworzona przez drużynę ZST DELORE: AFTER THE YEARS – https://steellotus.itch.io/delore-after-the-years

Możesz również polubić…

Skip to content