VII Festiwal Techniki
18 października 2018 2018-10-23 21:17VII Festiwal Techniki
Prawie 900 uczniów odwiedziło naszą szkołę podczas VII edycji Festiwalu Techniki, który odbył się 19 października. Jak zawsze, dla naszych gości przygotowano szereg atrakcji, mających na celu pokazanie, iż nauka i technika nie muszą być trudne i niezrozumiałe. Program Festiwalu był niezwykle bogaty. Dzieci odkrywały świat programowania, druku 3D, podstaw mechaniki, mechatroniki, elektroniki, fizyki, chemii, matematyki i przyrody. Nie zabrakło dobrej zabawy z fotografią cyfrową, tabletami graficznymi, camerą obscura, konsolami gier video. Tradycyjnie, popularnością cieszyły się pokazy dronów, robotów reagujących na dotyk oraz przejażdżki gokartami i pojazdami skonstruowanymi przez uczniów naszej szkoły. W Festiwalu udział wzięli zaproszeni goście z Wydziału Mechaniczno – Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej (oddział w Stalowej Woli), którzy przygotowali pokazy robotów i automatyki przemysłowej, Fundacji Wspierania Edukacji przy Dolinie Lotniczej oraz firmy Naukowy Zawrót Głowy, promującej naukę z wykorzystaniem klocków LEGO.
Ponadto, wszyscy chętni mogli obejrzeć szkolne pracownie i stoiska, gdzie również przygotowano specjalne pokazy i konkursy, a także skosztować słodkości serwowanych przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Entuzjazm, z jakim nasi goście brali udział w pokazach, grach, konkursach bez wątpienia umacnia przekonanie o słuszności organizowania tego typu przedsięwzięć.