Kajetan Walawski – stypendystą programu „Nie zagubić talentu”

DSC_1039
Aktualności 2018/2019

Kajetan Walawski – stypendystą programu „Nie zagubić talentu”

 

Od jedenastu lat, w ramach programu „Nie zagubić talentu”, samorząd województwa podkarpackiego, przyznaje stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Wręczenie listów gratulacyjnych tegorocznym stypendystom odbyło się 15 października w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. W gronie najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia znalazł się Kajetan Walawski z trzeciej klasy technikum mechatronicznego, który odebrał stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe. W tym miejscu warto przypomnieć najważniejsze osiągnięcia Kajetana. W ubiegłym roku szkolnym został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im. Jana Marszała, finalistą etapu ogólnopolskiego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości oraz finalistą XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego.

W uroczystej gali udział wzięli: stypendyści, ich rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół, nie zabrakło też najwyższych władz województwa i przedstawicieli Kuratorium Oświaty. W imieniu nauczycieli, podziękowania dla zarządu województwa złożyła dyrektor ZST Halina Samko, która przytaczając słowa Stanisława Staszica: Talent jest to kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada, podkreśliła determinację i zaangażowanie stypendystów w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów.

Skip to content