Uczniowie naszej szkoły odebrali stypendia ufundowane przez firmę Superior Industries

DSC_0049
Aktualności 2018/2019

Uczniowie naszej szkoły odebrali stypendia ufundowane przez firmę Superior Industries

Pięciu uczniów naszej szkoły odebrało w środę 12 czerwca stypendia ufundowane przez jednego z partnerów ZST – firmę Superior Industries. Symboliczne czeki w wysokości 1000 złotych otrzymali: Marcin Niemiec z klasy II TA, Mateusz Kuszpa, Tomasz Hajder z klasy III TA –  technicy mechanicy spec. obrabiarki sterowane numerycznie, Kamil Misiak i Sławomir Szuba z klasy II A – operator obrabiarek skrawających i ślusarz (wybór kierunków kształcenia jest nieprzypadkowy, bowiem pracowników w tych właśnie zawodach firma potrzebuje). Stypendia wręczyli: Dyrektor Zarządzający firmySuperior Industries Łukasz Dąbrowski oraz Joanna Pyrkosz – Wiśniewska z Działu HR Superior Industries. Jak podkreśla koordynator przedsięwzięcia Wiesław Żelasko – nauczyciel przedmiotów mechanicznych, o wyborze kandydatów do otrzymania stypendium zadecydowała średnia ocen, udział i osiągnięcia w konkursach przedmiotowych oraz zaangażowanie w życie szkoły.

Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice nagrodzonych uczniów, nie zabrakło również dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli i uczniów. Przybyli też: Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Wicestarosta Lucjan Czenczek.

W części oficjalnej, Dyrektor Szkoły Halina Samko przedstawiła prezentację, w której przybliżyła współpracę z firmą Superior Industries i podkreśliła zaangażowanie szkoły w promocję szkolnictwa zawodowego. Nie zabrakło informacji na temat osiągnięć naszych uczniów. Głos zabrali również: Dyrektor Zarządzający firmySuperior Industries Łukasz Dąbrowski oraz Starosta Leżajski Marek Śliż. Złożyli gratulacje nagrodzonym uczniom i ich rodzicom oraz motywowali młodzież do rozwoju  wiedzy i umiejętności.  Występ Aleksandry Kostek z klasy I TH umilił uroczystość.

Skip to content