POWIATOWY KONKURS KOLĘDY I PASTORAŁKI „W KRĘGU TRADYCJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

1
Aktualności 2019/2020

POWIATOWY KONKURS KOLĘDY I PASTORAŁKI „W KRĘGU TRADYCJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

Świąteczna atmosfera zagościła w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku już 19 grudnia. Tego dnia odbyła się bowiem kolejna edycja Powiatowego Konkursu „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia.” Kilkudziesięciu uczestników konkursu – uczniów szkół podstawowych z naszego powiatu – zaprezentowało swoje umiejętności wokalne, śpiewając kolędy i pastorałki w języku polskim i obcym oraz recytowało utwory o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Jury w składzie: Marek Osip, Małgorzata Pieniążek i Konrad Dąbek oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, muzykalność i ogólny wyraz artystyczny. Po zakończeniu części konkursowej publiczność obejrzała jasełka  pt. „Światłość w ciemności świeci”. Piękna inscenizacja ukazywała historię zbawienia, począwszy od grzechu pierworodnego, kiedy zapadły na świecie ciemność i grzech. Narodzony Jezus przyniósł światło, które stało się nadzieją na życie wieczne dla każdego człowieka. Jasełka przygotowało Szkolne Koło Teatralne  prowadzone przez Bożenę Szpunar, Martę Katę i o.Dariusza Roga. O oprawę muzyczną imprezy zadbała Kapela i soliści Zespołu Pieśni i Tańca  „Ziemia Leżajska” pod kierownictwem Tomasza Kyci. Goście mogli również podziwiać wystawę prac szkolnego konkursu na  najpiękniejszy stroik i ozdobę choinkową oraz poczęstować się pysznymi ciasteczkami upieczonymi przez uczniów technikum gastronomicznego.

Po zakończeniu obrad Jury ogłosiło wyniki konkursu:

Kategoria „Soliści”:

I miejsce – Kinga Łyko z Woli Zarczyckiej

II miejsce – Paulina Hejda z Leżajska

III miejsce – Katarzyna Maruszak z Jelnej

Wyróżnienie: Adam Śliwa z Giedlarowej

Kategoria „Duety”:

 I miejsce – Alicja Krzywonos, Agata Jaskierska z Giedlarowej

II miejsce – Justyna Zagaja, Julia Stępień z Huciska

III miejsce – Weronika Freń, Karolina Leja z Biedaczowa

Wyróżnienie: Małgorzata  Staroń, Anna Jachimowicz Brzyskiej Woli

Kategoria „Recytacja”

I miejsce –  Magdalena Kuraś z Brzózy Królewskiej

II miejsce – Maja Darnia z Dąbrowicy

III miejsce – Gabriela Kuczek z Giedlarowej Wyróżnienie – Mateusz Szczęc z Brzózy Królewskiej

Konkurs zorganizowały : Małgorzata Jakubowska, Małgorzata Sroka, Renata Suszyło-Martula

Skip to content