• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Informatycy na szlaku historii

Wielkiej historii nie trzeba szukać daleko. Przekonali się o tym informatycy z 2 TI, którzy 7 czerwca pod opieką wychowawczyni pani Sylwii Krukowieckiej – Niemiec, udali się do Markowej. Główny cel wyjazdu to zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. W tej pierwszej w Polsce placówce muzealnej zajmującej się tematyką ratowania ludności żydowskiej podczas II wojny światowej, młodzież poznała historię rodziny Ulmów oraz historie innych mieszkańców Podkarpacia, udzielających pomocy Żydom podczas Zagłady.

Po tej niezwykle cennej lekcji, nie tylko historii, informatycy odwiedzili Muzeum Wsi Markowa. Spacerując po terenie skansenu – zagrody, odkryli klimat dawnej wsi z jej drewnianą zabudową, sprzętami i tradycjami.

Możesz również polubić…

Skip to content