Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” koncertował we Włoszech

DSC_0894
Aktualności 2018/2019

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” koncertował we Włoszech

Festiwal „Che Maraveja” organizowany przez władze miasta Rimini we Włoszech ma na celu propagowanie lokalnej kultury i dorobku miasta. Do udziału w XXI edycji festiwalu (trwającej od 30 sierpnia do 6 września), zaproszony został Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”, który, w akompaniamencie kapeli, zaprezentował tańce lubelskie, rzeszowskie oraz liczne przyśpiewki ludowe.

W trakcie festiwalu uliczki miasta pełniły rolę wyznaczonych obszarów na których dominowały: muzyka, słowo, teatr, zabawa i energia. Ponieważ występy zespołu cieszyły się dużym zainteresowaniem, „Ziemia Leżajska” zaprezentowała swój repertuar w kilku obszarach.

Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Wenecji i najstarszej republiki świata – San Marino.

Wyjazd  był możliwy między innymi dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy od Burmistrza Leżajska w ramach działań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Galeria

 

Skip to content