• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Szymon Śmiałek w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B „Wynalazczość”

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o osiągnięciach naszych uczniów w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A „Innowacje Techniczne”. Doskonałe informacje dotarły do nas również z eliminacji okręgowych Olimpiady Bloku B „Wynalazczość”, które odbyły się 23 kwietnia w Nisku.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Szymon Śmiałek oraz Mateusz Mączka. Szymon uzyskał drugie miejsce i zakwalifikował się do finału Olimpiady, która odbędzie się w dniach 28 – 30 maja w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie.

Celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia, edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Efektem takich działań jest zachęcenie uczestników Olimpiady do podejmowania samodzielnych działań o charakterze proinnowacyjnym.

Opiekę nad uczniami sprawują nauczyciele: Jan Jużyniec i Wojciech Skupień.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Może Ci się również spodoba

Skip to content