• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Informatycy ZST na podium w konkursie CodeQuest

Konkurs Code Quest organizowany przez Lockheed Martin daje młodzieży możliwość sprawdzenia swoich możliwości w zakresie programowania i kodowania.

24 kwietnia obyła się kolejna edycja konkursu. W tym roku, ze względu na panujące obostrzenia miała formę zdalną. W trakcie konkursu uczniowie pracowali w małych, trzyosobowych zespołach, rozwiązując zestaw zadań z kodowania, opracowany przez specjalistów od technologii informatycznej Lockheed Martin z różnych miejsc świata m.in.: Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Nasi uczniowie mieli do dyspozycji sale komputerowe w szkole. Dwie reprezentacje ZST spisały się znakomicie i wywalczyły
w swoich kategoriach III miejsce.

Novice – skład drużyny: Daniel Studzienny, Kacper Potaczała, Bartłomiej Zygmunt

Advanced – skład drużyny – Krzysztof Sternik, Marek Tutka, Dominik Włodarczyk.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Sylwia Krukowiecka – Niemiec.

Serdecznie gratulujemy!

Może Ci się również spodoba

Skip to content