Świętujemy Dzień Pisma Ręcznego

Dzień Pisma Ręcznego
Aktualności 2023/2024

Świętujemy Dzień Pisma Ręcznego

Dziś w kalendarzu świąt nietypowych obchodzimy  Dzień Pisma Ręcznego. Ręczne pisanie to sztuka, której uczy się każdy z nas, a która w dobie komunikatorów i telefonów komórkowych  jest coraz rzadziej wykorzystywana.

Dzień Pisma Ręcznego to doskonała okazja do przypomnienia, dlaczego warto pisać ręcznie. Otóż pisanie ręczne ma wiele zalet: pomaga rozwijać sprawność manualną, precyzję ruchów, a także sprzyja rozwojowi umiejętności czytania, zdolności językowych i krytycznego myślenia. Pisząc ręcznie zwracamy uwagę na informacje, a nasz mózg lepiej ocenia  i porządkuje dane. Pisząc ręcznie robimy mniej błędów gramatycznych, stylistycznych i kształtujemy ładny charakter pisma.

Dla miłośników piękna, pióra, atramentów i kaligrafii 23 stycznia to  również okazja do podzielenia się swoją pasją.

Dziś z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty kaligraficzne, w których uczestniczyli uczniowie z klas: 2 TI,2 TE oraz 4 TH. Podczas warsztatów młodzież mogła wypróbować swoich sił w posługiwaniu się narzędziami literniczymi: obsadkami, stalówkami. Kreśląc piękne, kształtne litery, uczestnicy warsztatów mogą stać się inspiracją dla swoich rówieśników. Anna Kochmańska

Skip to content