Kulinaria w literaturze

Kulinaria w literaturze
Aktualności 2023/2024

Kulinaria w literaturze

Co lubił jadać Mark Twain, która z polskich poetek uwielbiała szarlotkę, jaką potrawę wymyślił Jarosław Iwaszkiewicz? Odpowiedzi na te i inne literacko – kulinarne zagadki usłyszeli uczestnicy spotkania „Kulinaria w literaturze”, które odbyło się 23 stycznia w auli  szkolnej. Ideą imprezy było wykorzystanie zainteresowania popularnymi ostatnio tematami kulinarnymi do popularyzacji czytelnictwa. Podczas spotkania, zgromadzona w auli młodzież z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych, obejrzała prezentację multimedialną na temat upodobań kulinarnych znanych pisarzy połączoną z wysłuchaniem fragmentów utworów literackich, w których mowa jest o gotowaniu.  Zaproszeni goście obejrzeli również wystawę książek o szeroko pojętych wątkach kulinarnych.

Skip to content