Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”

Koncert
Aktualności 2023/2024

Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”

Dwie sceny, a na nich dwa światy – świat folkloru i świat warszawskich kawiarni, polskie tańce ludowe i narodowe oraz szlagiery przedwojennej i powojennej Warszawy – taki program miała przyjemność obejrzeć widownia zgromadzona w hali sportowej ZST podczas Koncertu Noworocznego Zespołu Pieśni i Tańca “Ziemia Leżajska”. Na różnorodny program złożyły się: suita tańców rzeszowskich, krakowiak, kujawiak, oberek i otwierający koncert polonez w wykonaniu grup tanecznych „Ziemi Leżajskiej” oraz warszawskie szlagiery: Nikodem, Warszawa, ja i Ty, Ach te Rumunki, Warszawskie kuplety, Bujaj się Fela, Na wolskiej sali iskry szły, Rum Helka zaśpiewane przez solistów Szkoły Muzycznej “Maestro” – gościa specjalnego tegorocznego koncertu oraz grupę wokalną „Ziemi Leżajskiej” przy akompaniamencie muzyków „Kościuszko Band”. Ciepła i niepowtarzalnego klimatu dodała usytuowana między scenami kawiarenka, w której można było zamówić kawę i ciasto, a chętni mogli zatańczyć w rytm przebojów.

Wzorem lat ubiegłych, publiczność została poczęstowana słodkimi wypiekami, przygotowanymi przez uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych. Organizatorzy pragną złożyć specjalne podziękowania artystom ze Szkoły Muzycznej „Maestro” i opiekunowi Pani Magdalenie Czechowicz – Dulian oraz dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsku Panu Markowi Krauzowi za życzliwość i pomoc w organizacji Koncertu.

Skip to content