Projekt elektrycznego skutera wodnego

Projekt elektrycznego skutera wodnego
Aktualności 2023/2024

Projekt elektrycznego skutera wodnego

Uczeń klasy piątej technikum mechatronicznego Emil Ożóg buduje elektryczny skuter wodny. Projekt zostanie zgłoszony na Ogólnopolską Olimpiadę Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice, a opiekę merytoryczną nad pracami sprawuje Robert Maruszak – nauczyciel mechatroniki i robotyki.

eJetSki – tak nazywa się elektryczny skuter wodny i jest to rewolucyjny projekt oparty na zmodernizowanym modelu SeaDoo, zasilany potężnym silnikiem o mocy 6,5 kW od Golden Motor i wyposażony w cztery akumulatory o łącznej pojemności 200 Ah przy napięciu 48V. eJetSki jest pionierskim dziełem w Polsce i potencjalnie na skalę światową. Skoncentrowany na strefach ciszy, oferuje nie tylko szybkość, ale także nowoczesne podejście do rekreacji wodnej. Zdolność do pływania będzie osiągał praktycznie za darmo. Zastosowanie energii elektrycznej uczyni eJetSki nie tylko ekologicznym, ale także ekonomicznym wyborem.

Zastosowania eJetSki:

– turystyka ekologiczna: doskonały do ekoturystyki, eJetSki umożliwi podróże po naturalnych zbiornikach wodnych bez emisji gazów cieplarnianych,

– badania naukowe ekosystemów wodnych: dzięki mobilności i cichemu działaniu, eJetSki będzie mógł wspierać badania naukowe nad ekosystemami wodnymi, dostarczając danych bez zakłócania środowiska,

– szkolenia wodne z szacunkiem dla środowiska: jako narzędzie do szkoleń wodnych, dzięki jego prędkości, znakomicie  sprawdzi się w pracy instruktorów wodnych ratownictwa i sportów wodnych,

– tanie sporty wodne: dzięki zastosowania bezemisyjnego napędu, oszczędzamy na kosztach tankowania,

Pierwsze testy  elektrycznego skutera wodnego są planowane na połowę marca bieżącego roku. Z ich przeprowadzenia umieścimy na stronie szkoły film.   Emilowi życzymy udanych testów i zdobycia tytułu laureata olimpiady.

Skip to content