• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Narodowe Święto Niepodległości

Do ponownego przebycia drogi prowadzącej do odzyskania niepodległości zaprosili mieszkańców Leżajska i okolic młodzi artyści – uczniowie ZST, którzy 11 listopada na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku zaprezentowali program „Niepodległa, wolna, nasza…”. Droga ta wiodła przez rozbiory, Insurekcję Kościuszkowską, utworzenie Legionów Dąbrowskiego, powstania narodowe, wybuch I wojny światowej, powstanie Legionów Piłsudskiego aż do powrotu kraju na mapę Europy. Zabrana w podróż publiczność uczestniczyła w lekcji patriotyzmu, której głównymi tematami były: odwaga, męstwo, upór i determinacja Polaków w dążeniu do odzyskania niepodległości. Pełen emocji i wzruszeń program został przepleciony popularnymi pieśniami legionowymi w wykonaniu solistów i męskiego chóru, złożonego z uczniów klas maturalnych naszej szkoły oraz działającej przy MCK w Leżajsku grupy wokalnej „Meritum”, a dopełniły go występy taneczne Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” i Zespołu „San”. Wspaniałym finałem obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości było brawurowe wykonanie przez Aleksandrę Kostek utworu „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” w towarzystwie grupy wokalnej „Meritum”
i wszystkich artystów występujących tego dnia na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku.

Przygotowany przez  nauczycieli: Ewę Kossak – Hospod, Agatę Zygmunt, Tomasza Kycię, Dariusza Wołczastego oraz uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku program patriotyczny „Niepodległa, wolna, nasza…” był częścią Powiatowych Obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Może Ci się również spodoba

Skip to content