• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Dzień Otwarty Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

 28 listopada uczniowie klas czwartych technikum mechanicznego (4TA, 4TC, 4TS) i technikum mechatronicznego (4TD) uczestniczyli w Dniu Otwartym Wydziału Mechaniczno – Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Jest to cykliczna impreza skierowana do uczniów klas maturalnych i ma na celu promocję technicznych studiów wyższych w Stalowej Woli.

Uroczystego otwarcia dokonał Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz., a następnie Prodziekan dr Andrzej Chmielowiec przedstawił bardzo interesującą prezentację o Wydziale i możliwościach pracy w Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej. Krótkie prezentacje wraz z ofertą zatrudnienia przedstawiły firmy: Huta Stalowa Wola oraz Liugong Dressta Machinery, które miały również swoje stoiska udzielające zainteresowanym bardziej szczegółowych informacji. Na koniec części oficjalnej odbyło się losowanie nagród na podstawie losów, które uczniowie otrzymywali przy rejestracji, co wzbudziło duże emocje wśród zgromadzonych.

Uczestnicy Dnia Otwartego mieli możliwość zwiedzania najnowszych laboratoriów, auli i sal wykładowych oraz poznania nowoczesnej aparatury laboratoryjnej, takiej jak mikroskop optyczny, ramiona robotów, skaner 3D, laser, pokazy chemiczne, prezentację o samochodzie Mikrus MR-300 oraz wiele innych.

W parkingu podziemnym studenci z koła naukowego AERO-TEAM prezentowali pokazy dronów, które pokonywały tor przeszkód i przenosiły drobne przedmioty, co spotkało się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Przedstawiciele automobilklubu stalowowolskiego po raz kolejny przygotowali wystawę pojazdów zabytkowych m.in. WSK Mikrus MR-300, Polski Fiat 125p, Syrena 105, Fiat 126p, Pontiac GTO oraz zabytkowych motocykli m.in. WFM M06 S34 i skuter OSA M52, które są dzisiaj wielką gratką dla miłośników dawnej motoryzacji.

Możesz również polubić…

Skip to content