Szkolny Konkurs Astronomiczny – II edycja

24 maja odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu Astronomicznego. Podobnie jak w roku ubiegłym, konkurs cieszył się bardzo dużym  zainteresowaniem. Udział w nim wzięło aż 109 uczniów, którzy rozwiązywali test zamknięty, obejmujący swoim zakresem  różnorodne zagadnienia związane z astronomią. Pomimo trudnych pytań, udało się wyłonić  sporą grupę wyróżniających się uczniów, a sześciu najlepszych nagrodzono.

            Pierwsze miejsce zdobył  Krystian Olszowy z kl. III TI, drugie:  Norbert Golik z kl. III TC, trzecie ex aequo: Łukasz Wach z kl. I TD i Karol Deryło z kl. III TC, czwarte – Mikołaj Czubat z kl. II TD, piąte – Marcin Przybyło z kl. II TD.

            Zwycięzcom gratulujemy wiedzy astronomicznej, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

Organizatorzy: Stanisław Bzdek, Tomasz Długoń

Może Ci się również spodoba