Piotr Piwoński finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Doskonałe wieści dotarły do nas z Częstochowy, z Zespołu Szkół im. B. Prusa, gdzie w dniach 10 – 11 kwietnia odbył się etap praktyczny i finał XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Tytuł finalisty w grupie mechatronicznej zdobył uczeń klasy IV TD Piotr Piwoński, który wywalczył VIII miejsce w Polsce. Zapewnił sobie tym samym indeks na wybrany kierunek Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Zmagania XLII edycji olimpiady przebiegły, podobnie jak w latach ubiegłych, dwuetapowo. Etap pierwszy odbył się 8 lutego w Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, gdzie uczestnicy pisali test, który wyłonił najlepszych 16 uczestników w każdej grupie przedmiotowej. Awans do części praktycznej wywalczyło dwóch uczniów naszej szkoły: Piotr Piwoński i Kajetan Walawski. Rywalizacja w etapie praktycznymi finałowym miała miejsce w dniach 10 i 11 kwietnia w Zespole Szkół im. B. Prusa w Częstochowie.

Piotrkowi serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

Może Ci się również spodoba