Kuchnie świata – podsumowanie konkursu

18 marca odbył się finał Szkolnego Konkursu Kulinarnego. W pierwszym etapie, uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum żywienia i usług gastronomicznych zmagali się z testem wiedzy o kuchni śródziemnomorskiej. Drugi etap – praktyczny polegał na przygotowaniu potrawy, której tematem przewodnim był makaron.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Daniel Turczyn z klasy III TG

II miejsce – Patrycja Skwara z klasy II TL

III miejsce – Małgorzata Mach z klasy II TL

Wyróżnienie: Daniel Sitkowski z klasy III TG

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejną edycję przyszłym roku.

Podziękowania kierujemy również do sponsorów nagród, którymi byli: Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga, Spółdzielnia Socjalna Dębnianka, Starostwo Powiatowe w Leżajsku i Rada Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych.

Może Ci się również spodoba