Konkurs „Napisz to zwięźlej” rozstrzygnięty!

24 października odbyła się V edycja konkursu „Napisz to zwięźlej”. W zmaganiach wzięły udział dwuosobowe reprezentacje klas maturalnych, które musiały wykazać się umiejętnościami streszczania różnych form wypowiedzi. Zadania konkursowe wymagały bowiem m.in.: przedstawienia koledze treści filmu przy użyciu 160 znaków pisarskich (tj. tylu, ile liczy jeden SMS), ułożenia  tytułów prasowych, streszczających podane wiadomości, zredagowania lidów do tekstów prasowych, napisania streszczenia. Największą sprawnością językową wykazały się reprezentacje następujących klas:

I miejsce ex aequo: reprezentacja klasy IV TD w składzie: Klaudia Karwan i Kajetan Walawski oraz reprezentacja klasy IV TA w składzie: Dawid Chmura, Radosław Kuca

III miejsce reprezentacja klasy IV TI w składzie: Hubert Latuszkiewicz, Kacper Potoczny

Serdecznie gratulujemy!

Może Ci się również spodoba