Finał Szlachetnej Paczki

Już po raz drugi aula naszej szkoły zamieniła się w centrum Szlachetnej Paczki rejonu leżajskiego. W weekend 8 – 9 grudnia odbył się finał akcji.
W zgodnej opinii wolontariuszy, istotą Szlachetnej Paczki jest spotkanie
z drugim człowiekiem oraz mądra pomoc rodzinom, które znalazły się
w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Mechanizm działania akcji opiera się na prywatnych darczyńcach,którzy z dobrego serca, całkowicie bezinteresownie odpowiadają na potrzeby ludzi dotkniętych przez los.
W tym roku, w trakcie finałowego weekendu, w auli zgromadzono paczki dla 37 potrzebujących rodzin. W pomoc zaangażowało się wielu darczyńców – osoby prywatne, firmy i instytucje, wolontariusze, w tym nauczyciele naszej szkoły oraz kilkudziesięciu młodych pomocników. Nie zabrakło wśród nich młodzieży ZST. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli, wykonując z pasją i zaangażowaniem powierzone im zadania.

Może Ci się również spodoba