Finał projektu „Mission in aviaton”

Aby podnieść kompetencje uczniów ZST w zakresie znajomości lotniczego języka angielskiego, współpracująca z naszą szkołą firma MTU Aero Engines, stworzyła projekt „Mission in aviaton”. Zakładał on przygotowanie przez pracowników MTU Aero Engines tekstów technicznych w języku angielskim, które następnie miały zostać przetłumaczone przez młodzież ZST. Do udziału w projekcie zgłosiła się grupa 18 uczniów, a koordynatorem czuwającym nad jego realizacją została  nauczycielka języka angielskiego Jolanta Maczała.

Przetłumaczone przez uczniów teksty zostały sprawdzone przez pracowników MTU Aero Engines i wydane w formie książki ze słownikiem. Ta z kolei będzie wykorzystywana podczas lekcji języka angielskiego zawodowego.

29 kwietnia, w bibliotece szkolnej, Panie: Justyna Cieślak i Agnieszka Bieńczak z MTU Aero Engines wręczyły uczniom zaangażowanym w projekt wydane książki oraz upominki, ufundowane przez firmę. Kilkadziesiąt egzemplarzy książek trafiło do szkolnej biblioteki, gdzie będą dostępne dla wszystkich, chcących doskonalić swoje umiejętności językowe. 

Może Ci się również spodoba