19 Akcja „ Polacy – Rodakom” – na półmetku !

 

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w  zbiórkę żywności, a tym samym w akcję przygotowania paczek świątecznych i noworocznych dla ubogich polskich rodzin mieszkających we Lwowie i innych miastach Kresów  Wschodnich.

Jesteśmy bardzo wdzięczni członkom Klubu Miłośników Lwowa oraz wszystkim   uczniom  naszej szkoły, którzy  w weekendy, a więc w swoim czasie wolnym,   przeprowadzają zbiórki żywności  w sklepach powiatu leżajskiego.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom,  którzy  przeprowadzili kwesty środków pieniężnych wśród swoich podopiecznych. Dotychczas do wspólnej  zbiórki włączyły się klasy: 1TH, 1TC, 1 TA, 2 TA, 2 TB, 3 TD, 3 TS, 3TI, 4 TD,  4 TS,   4 TI, 4 TG, 2 A, 3D.   Jesteśmy jednak przekonani, że do Akcji włączą się  pozostałe klasy, jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Równie  serdecznie dziękujemy nauczycielom sympatyzującym  z Akcją za wszelką pomoc i złożone dary materialne   dla dzieciSą to panie profesor:  Sylwia Krukowiecka- Niemiec, Anna Węglarz, Anna  Drzewicka, Agata  Zygmunt, Jolanta  Maczała i Małgorzata Pieniążek.

Zbiórka środków  finansowych potrwa w naszej szkole  do 27 listopada, natomiast dary rzeczowe: małe zabawki w dobrym stanie, bajki dla dzieci, słodycze i żywność będziemy zbierać do 2 grudnia.

Dary prosimy składać do wystawionego pudła na korytarzu głównym lub bezpośrednio do koordynatorek Akcji w naszej szkole – opiekunek  szkolnego Klubu Miłośników Lwowa-  pań profesor : Małgorzaty Korczyńskiej,  Anny Marciniak – Grabarz, Sylwii Krukowieckiej – Niemiec i Moniki Zawistowskiej.

 

 

W imieniu polskich rodzin zamieszkałych na Kresach Wschodnich dziękujemy za każdy dar serca i zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do

  1. Akcji „ Polacy – Rodakom”.

Galeria

Może Ci się również spodoba