VI edycja Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Licz się ze słowami!”

„Licz się ze słowami!”
Aktualności 2023/2024

 VI edycja Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Licz się ze słowami!”

Do VI edycji Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Licz się ze słowami!” zorganizowanego 22 lutego, czyli tuż po Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, zgłosili się zainteresowani uczniowie klas II-IV technikum. Samodzielnie wypełniali oni arkusze konkursowe, doskonaląc stosowanie norm językowych w praktyce, ćwicząc redagowanie krótkiego tekstu własnego oraz kształtując kulturę języka. Jednocześnie poszczególne zadania zwracały uwagę młodzieży na problem związany z wulgaryzmami oraz miały na celu przeciwdziałanie agresji językowej i krzewienie postawy szacunku wobec języka ojczystego.

        Po dokonaniu oceny prac, jury ustaliło ostateczną klasyfikację.

I miejsce – Artur Rogala, kl. 3TD

II miejsce – Krzysztof Krówka, kl. 4TP

III miejsce – Kacper Konior, kl. 4TA

IV miejsce – Wojciech Sikora, kl. 3TP

V miejsce – Paweł Gorzelnik, kl. 2TD

Wyróżnienie – Bartłomiej Wojak, kl. 3TD

Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano pamiątkowe dyplomy, zaś dla laureatów vouchery do zrealizowania w leżajskiej księgarni. Zwycięzcom gratulujemy.

Skip to content