Uczeń naszej szkoły laureatem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Śladami Józefa Ulmy”

Uczeń naszej szkoły laureatem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Śladami Józefa Ulmy”
Aktualności 2023/2024Osiągnięcia ZST

Uczeń naszej szkoły laureatem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Śladami Józefa Ulmy”

9 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie miało miejsce rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Śladami Józefa Ulmy”, zainicjowanego przez Fundację im. Rodziny Ulmów SOAR. Członkowie jury: Magdalena Grela, Michał Drozd, Jakub Szymczuk, Tadeusz Poźniak wyróżnili 13 osób. Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły Szymon Półćwiartek. Szymon otrzymał I miejsce  w kategorii: Krajobraz wokół mnie za pracę „ Codzienne czynności” oraz III miejsce w kategorii „ Moja rodzina” za fotografię „Witaj w rodzinie”.

W uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu wzięli udział:

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch,

Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch,

Członek Zarządu Powiatu Łańcuckiego Jan Kilian,

Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Damian Drąg,

Organizatorzy zwrócili uwagę, że młodzi uczestnicy konkursu,  podobnie jak Józef Ulma, potrafili uchwycić niezwykłe chwile w życiu codziennym. Udział w plenerze i zajęciach fotograficznych (zorganizowanych wcześniej w Markowej), dodał przysłowiowych skrzydeł młodym twórcom.

Laureaci konkursu wraz z opiekunami i najbliższymi mogli zobaczyć swoje zdjęcia na wystawie zorganizowanej przez Wojewódzki Dom Kultury. Gratulujemy laureatowi konkursu i życzymy dalszego rozwijania fotograficznej pasji.

Skip to content