Humanistyczna jesień w ZST

Humanistyczna jesień w ZST
Aktualności 2023/2024

Humanistyczna jesień w ZST

Wyjścia do kina, na spektakle teatralne, organizacja konkursów – zapraszamy na relację z przedsięwzięć, których organizatorem byli nauczyciele Zespołu Przedmiotów Humanistycznych.

Kilkanaście klas obejrzało nową ekranizację „Chłopów” w reżyserii DK WelchmanHugh Welchmana. Wybrane klasy udały się do Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku na  monodram „Inny świat” w wykonaniu Rafała Sadowskiego – aktora Teatru Słowackiego w Krakowie.

XIX edycja Szkolnego  Konkursu Polonistycznego  „Dyktando Multimedialne”

Już po raz dziewiętnasty uczniowie klas pierwszych stanęli do rywalizacji o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Tegoroczna edycja „Dyktanda Multimedialnego” odbyła się 6 listopada, tradycyjnie w sali A28. Zadania konkursowe wymagały od uczestników nie tylko znajomości zasad ortografii i interpunkcji, ale też szybkości i precyzji w posługiwaniu się komputerową klawiaturą.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce – Alan Kornafel z klasy 1TP

II miejsce – Daniel Więcław z klasy 1TD

III miejsce ex aequo – Kacper Mendyk z klasy 1TD oraz Adam Dechnik z klasy 1TB

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie a zwycięzcy – vouchery do zrealizowania w leżajskiej księgarni.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Napisz to zwięźlej”

W listopadzie rozstrzygnięto konkurs dla uczniów klas maturalnych „Napisz to zwięźlej”. Zadaniem uczestników konkursu było wykazanie się umiejętnościami streszczania różnego rodzaju tekstów.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce – Kamil Stachurski z klasy 5TF

II miejsce – Bartłomiej Zygmunt z klasy 5TJ

III miejsce ex aequo – Marek Socha z klasy 5TI oraz Emil Ożóg z klasy 5TD

Lekcje

Wybrane klasy wzięły udział w lekcji „Serwisy poświęcone literaturze, kulturze i sztuce oraz nowe e – usługi w podkarpackich bibliotekach pedagogicznych” w Bibliotece Pedagogicznej w Leżajsku.

Skip to content