„Czytaj – zobaczysz więcej!”

„Czytaj – zobaczysz więcej!”
Aktualności 2023/2024

„Czytaj – zobaczysz więcej!”

Kampanie promujące czytelnictwo, przekonują, że czytanie  książek  poszerza  horyzonty,  rozwija  inteligencję, empatię, czyni  ludzi  po  prostu szczęśliwszymi. I właśnie cel popularyzowania czytelnictwa przyświecał organizatorom imprezy „Czytamy razem”  – nauczycielom bibliotekarzom. Do wspólnego czytania, które miało miejsce w bibliotece szkolnej 9 listopada, zostali zaproszeni nauczyciele i uczniowie. Każdy z uczestników czytał  fragmenty wybranej przez siebie książki i uzasadniał swój wybór. Zaproszenie na spotkanie przyjęli wicedyrektor szkoły Pan Mirosław Szląskiewicz, Przewodnicząca Zespołu Przedmiotów Humanistycznych Pani Renata Suszyło – Martula oraz młodzież z klas: 3TI
i 3TE.

Różnorodność literatury zaprezentowanej podczas spotkania udowodniła, że każdy może „znaleźć coś dla siebie”. Warto szukać książek, które będą nam towarzyszyć na co dzień.

Czytali razem:

Pani Sylwia Krukowiecka – Niemiec – nauczycielka informatyki – Ewa Winnik Dzieci
z Pawiaka

Maja Stasiowska z klasy 1TP – Mitologia słowiańska

Pani Anna Skrzyńska – nauczycielka matematyki – Wanda Półtawska I boje się snów

Karol Kostka z klasy 1TD – Albert Camus Obcy

Pani Małgorzata Kasper – nauczycielka wychowania fizycznego – Regina Brett Bóg nigdy nie mruga

Franciszek Kamiński z klasy 2TP – ksiądz Arkadiusz Paśnik Dar

Pani Paulina Szczęch – nauczycielka języka angielskiego – Amy Stewart Zbrodnie robali

Maciej Dynowiec z klasy 3TP – Richard P. Rumelt Dobra strategia, zła strategia. Czym różnią się i jakie to ma znaczenie

Skip to content