XIII edycja Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Dyktando Multimedialne”

Już po raz trzynasty uczniowie klas pierwszych stanęli do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii.

12 października kilkunastu uczestników zmagało się z zasadami polskiej ortografii i interpunkcji w Konkursie Polonistycznym „Dyktando Multimedialne”. Zadania konkursowe wymagały od uczestników nie tylko znajomości zasad, ale też szybkości i precyzji w posługiwaniu się komputerową klawiaturą.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce – Mateusz Pietrycha z klasy I TS

II miejsce – Piotr Baran z klasy I TC

III miejsce ex aequo – Karol Olearka z klasy I TI oraz Kinga Flis z klasy I TL

Wyróżnienia:

Bartosz Buczkowski z klasy I TI

Hubert Paładiczuk z klasy I TC

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycielki języka polskiego: Katarzynę Rudzińską, Ewę Kossak – Hospod, Krystynę Giżę – Polak przy współpracy z nauczycielką przedmiotów informatycznych Sylwią Krukowiecką – Niemiec.

Może Ci się również spodoba