Matematyka w technice dla technika – wyniki etapu szkolnego

22 października odbył się I etap konkursu „Matematyka w technice dla technika”. Konkurs ten jest przeznaczony dla uczniów szkół technicznych, a jego głównym celem jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności matematycznych. Udział w nim bierze młodzież  województw: podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, warmińsko – mazurskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkól Elektronicznych w Lublinie we współpracy i pod patronatem Politechniki Lubelskiej. W dziesięcioletniej historii konkursu, dwukrotnie zwyciężali uczniowie naszej szkoły (w roku 2019 – Piotr Piwoński a w 2020 – Kajetan Walawski).

W zawodach szkolnych rywalizowało 21 uczniów klas trzecich i czwartych technikum. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

Paweł Bosak z klasy IV TD (I miejsce w etapie szkolnym)

Łukasz Tudryn z klasy IV TD oraz Jakub Misiło z klasy IV TD (ex aequo II miejsce w etapie szkolnym).

Etap szkolny zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele matematyki.

Może Ci się również spodoba