• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Zespół Szkół Technicznych na III miejscu w rankingu szkół w projekcie „Giganci Programowania”

W dniach: 1, 3 , 8 grudnia 2021r. dwustu uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez trenera „Szkoły z Gigantami” na temat programowania i tworzenia aplikacji internetowych. W trakcie zajęć uczniowie poznawali tajniki języka HTML, arkusza stylów CSS, języka JavaScript. W tworzonych aplikacjach pojawiły się też elementy sztucznej inteligencji oparte na mechanizmach rozpoznawania mimiki twarzy.

Cykl szkoleń zakończony został sprawdzającym testem certyfikującym. Na podstawie ilości zaliczonych pozytywnie egzaminów Zespół Szkół Technicznych został zaliczony do grona najlepszych szkół w Polsce, zajmując III miejsce w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Szkoła z Gigantami”.

                                                                                              Koordynator akcji

                                                                                              Tomasz Kasper

Możesz również polubić…

Skip to content