• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

„Zapamiętaj tamten wrzesień” – spotkanie ze świadkiem historii – Panią Stefanią Sagan

Nawiązując do akcji „Przerwany marsz”, mającej na celu uczczenie pamięci Polskich Dzieci Wojny,   19 września młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z emerytowaną nauczycielką Panią Stefanią Sagan, świadkiem czasów II wojny światowej. W 1939 roku Pani Stefania miała 10 lat, mieszkała w Markowej koło Łańcuta. Jej opowieści o realiach okupacji, spędzonej w rodzinnej miejscowości, były dla zgromadzonych w bibliotece szkolnej uczniów klas: II TD i IV TA zetknięciem z tematami znanymi jedynie z podręczników, literatury i lekcji historii. „Zapamiętaj tamten wrzesień” – słowa piosenki Wojciecha Kejne okazały się idealnym mottem spotkania. Nie tylko jako lekcji żywej historii, ale przede wszystkim okazji do refleksji nad człowieczeństwem i wartościami, którymi należy kierować się w życiu.

Serdecznie dziękujemy Pani Stefanii Sagan za przyjęcie zaproszenia i poświęcony młodzieży czas. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy nauczycielki języka niemieckiego Anny Kochmańskiej.

Możesz również polubić…

Skip to content