• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

XXXIII Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej – etap okręgowy

12 stycznia w Wyższym Seminarium Duchowym w Przemyślu odbył się etap okręgowy XXXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.

Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Wojak z klasy 2TD, który zajął I miejsce, pokonując 45 uczestników z całej archidiecezji przemyskiej i tym samym zakwalifikował się do etapu finałowego, który odbędzie się w kwietniu 2023 roku w Pelpinie, w województwie  pomorskim. Po  uroczystym wręczeniu nagród Bartek udzielił wywiadu dla Radia Fara. Życzymy  mu dalszych sukcesów i zdobycia upragnionego tytułu finalisty. Uczestnicy Olimpiady prezentowali rozszerzone wiadomości zgodne z założeniami programowymi nauczania religii w szkole ponadpodstawowej. Na podstawie określonych fragmentów Pisma Świętego i wskazanych lektur interpretowali treść chrześcijańskiego orędzia i naukę Kościoła katolickiego. Zdobytą wiedzę musieli odnieść do konkretnych sytuacji życiowych, zaś w poznawanych wzorach osobowych mogli znaleźć inspirację dla własnych zachowań.

Możesz również polubić…

Skip to content