• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Wycieczka Wrocław – Wałbrzych – Świdnica – Złoty Stok – Moszna – Paczków w ramach Programu “Poznaj Polskę”

Poznaj Polskę
Poznaj Polskę
MEiN
MEiN

“Walory kulturowe Polski zachodniej” – tak zatytułowana została wycieczka uczniów klas: 3 TD, 3 TG i 3 TF, która odbyła się w dniach 28 – 30 kwietnia. Młodzież zwiedziła Zamek w Mosznej – jeden z najbardziej znanych zabytków na Opolszczyźnie, we Wrocławiu obejrzała imponującą Panoramę Racławicką, a w Świdnicy zwiedziła kościół ewangelicko – augsburski pw. Świętej Trójcy, zwany Kościołem Pokoju (obiekt z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO). Kolejne punkty programu wycieczki obejmowały zwiedzanie Zamku Książ w Wałbrzychu, wędrówkę podziemnym szlakiem kopalni złota w Złotym Stoku oraz spacer po średniowiecznym miasteczku Paczków.

Opiekę nad młodzież sprawowali nauczyciele: Dariusz Lipiński, Jadwiga Pelc i Bernadetta Rzeczyca. Wycieczka została dofinansowana ze środków Programu “Poznaj Polskę”.

Możesz również polubić…

Skip to content