• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Wycieczka Ujazd – Radom – Puławy – Kazimierz Dolny – Lublin

Poznaj Polskę
Poznaj Polskę
MEiN
MEiN

W dniach 7 – 9 czerwca uczniowie klas: 1TG, 2TH i 3 TS pod opieką nauczycieli: Joanny Jakuckiej, Moniki Karakuły i Jolanty Korasadowicz wzięli udział w wycieczce szkolnej na trasie: Ujazd, Radom, Puławy, Kazimierz Dolny i Lublin. Pierwszego dnia młodzież zwiedziła przepiękne ruiny zamku Krzyżtopór, poznając jego barwne dzieje na przestrzeni wieków, a w czasie spaceru po Muzeum Wsi Radomskiej, obejrzała domostwa mieszkańców różnych miejscowości oraz artefakty zgromadzone na terenie skansenu. Drugiego dnia, uczniowie naszej szkoły zwiedzili malownicze miasteczko Kazimierz Dolny oraz Muzeum Czartoryskich w Puławach. Ostatni, trzeci dzień młodzież spędziła w Lublinie, zwiedzając Państwowe Muzeum na Majdanku oraz kilka zabytkowych obiektów, położonych na terenie lubelskiej starówki (m.in. Archikatedrę Lubelską, wieżę zamkową na Zamku Królewskim oraz Podziemną Trasę z zaprezentowaną historią miasta. Wycieczka została dofinansowana w ramach Programu “Poznaj Polskę”.

Możesz również polubić…

Skip to content