Wycieczka Kraków – Katowice – Tarnowskie Góry – Zabrze – Gliwice – Oświęcim

Poznaj Polskę
Aktualności 2021/2022

Wycieczka Kraków – Katowice – Tarnowskie Góry – Zabrze – Gliwice – Oświęcim

Poznaj Polskę
Poznaj Polskę
MEiN
MEiN

W dniach 27 – 29 kwietnia uczniowie klas 3 TB i 3 TO pod opieką nauczycieli: Beaty Prościak, Doroty Miś i Roberta Franusa wzięli udział w wycieczce do Krakowa, Katowic, Tarnowskich Gór, Zabrza, Gliwic, Oświęcimia. Program wycieczki obejmował m.in. zwiedzanie Wawelu, Kościoła Mariackiego, podziemi zabytkowej Sztolni „Czarny Pstrąg” w Tarnowskich Górach (wpisanej na Listę światowego dziedzictwa UNESCO) oraz szybu kopalni “Sylwester”, Kopalni Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu, rynku w Katowicach, Radiostacji Gliwice, Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wycieczka została dofinansowana z Programu “Poznaj Polskę”.

Szczegółowa relacja z wycieczki tutaj

Skip to content