Wycieczka Art Klubu na wieżę ratuszową

Wycieczka Art Klubu
Aktualności 2022/2023

Wycieczka Art Klubu na wieżę ratuszową

W piątek 23 września uczniowie z Art Klubu zwiedzili XVII wieczną obserwacyjno -obronną wieżę ratuszową w Leżajsku. Ta sześciokondygnacyjna budowla mieści w sobie galerię widokową, salę do projekcji filmu dotyczącego historii Leżajska. Od początku XX wieku wieża pełni też funkcję dzwonnicy – znajdują się tu cztery dzwony. Z ostatniej kondygnacji, po pokonaniu 123 schodów, uczniowie oglądali przez lunety panoramę miasta i doliny Sanu. Na koniec zwiedzania wszyscy uczestnicy wycieczki wpisali się do pamiątkowej księgi, a następnie udali się na spacer po Rynku, podczas którego poznali usytuowane tam obiekty zabytkowe (Ratusz, Fara, Proświta).

Informujemy, że spotkania Art Klubu odbywają się raz w miesiącu w bibliotece szkolnej, wszystkich chętnych zapraszamy.

Skip to content