• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Wolontariusze ZST włączyli się w Ogólnopolską Akcję „Piórniki do Afryki” zorganizowaną przez Fundację „Dzieci Afryki”

W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Miejsce, w którym każde z nich może poczuć się docenione i, wreszcie, miejsce, w którym dzieci mogą odkrywać swoje marzenia. Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi jakie posiadają dzieci w Europie. Dlatego nasz Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w trzecią edycję akcji „Piórniki do Afryki”.

Cel wciąż ten sam – podarować piórniki dzieciom, które często pierwszy raz w życiu mogą otrzymać ten podstawowy, uczniowski atrybut. A ile przy tym radości, oglądania otrzymanego prezentu, szukania sposobu, jak go otworzyć i zajrzeć do środka! Ekscytują się nie tylko dzieci, ale również nauczyciele oraz rodzice, których ciekawość jest nie mniejsza.

W lutym wolontariusze zorganizowali zbiórkę pieniędzy wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Za zgromadzone środki udało się skompletować ponad 60 piórników, które ucieszą dzieci z Burundi, Etiopii, Ghany, Kamerunu, Rwandy, Tanzanii i Ugandy.

Wszystkie piórniki są nowe, każdy wyposażony w podstawowe przybory, takie jak: długopis, ołówek, kredki, temperówka, linijka i gumka. Ważnym wyposażeniem piórnika był także lizak, który sprawi dzieciom ogromną radość.

Pięknie zapakowane piórniki  zostały wysłane na adres Fundacji.

Galeria

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content