• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Wolontariusze świętują Dzień Matki u Sióstr Kanoniczek

Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu po raz kolejny zorganizowała wizytę w Domu Pomocy dla Kobiet, zarządzanym przez Siostry Kanoniczki Ducha Świętego. Tym razem okazją do odwiedzin  był Dzień Matki.

Jak zawsze, uczniowie przygotowali coś dla ducha – mały montaż słowno – muzyczny, dedykowany wszystkim mamom, ale i tej naszej wspólnej Matce Maryi, oraz coś dla ciała – kosz z soczystymi, pełnymi witamin owocami.

Tradycyjnie, występy w tym miejscu są dwustronne, gdyż Panie chętnie prezentują nam swoje zapamiętane z dzieciństwa  długie wiersze,  piosenki, czy wspomnienia z domu rodzinnego. Wówczas  robi się bardzo nastrojowo, sentymentalnie i wzruszająco.

Wspólnie wykonaliśmy też  kilka pieśni poświęconych Matce Bożej.

Z wizyty na wizytę można zauważyć pogłębianie się relacji między wolontariuszami i mieszkankami DP, większą otwartość, zażyłość i sympatię. Z radości malującej się na twarzach starszych pań widać, jak takie odwiedziny są potrzebne, oczekiwane, a przez to bardzo cenne i wartościowe.

Na spotkaniu było również bardzo wesoło a to głównie za sprawą Siostry Przełożonej. Siostra Martyna zainicjowała wspólną zabawę, w którą wszyscy bez wyjątku włączyli się. Zwieńczeniem spotkania były pyszne lody, które w ten upalny, ale jakże entuzjastyczny i wesoły dzień, smakowały wyśmienicie.

Kolejna wizyta w planie.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content