• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Wolontariusze świętują Dzień Kobiet    

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu naszej szkoły przygotowali niespodziankę dla pań z Domu Pomocy dla Kobiet Sióstr Kanoniczek.

Zorganizowana po raz drugi akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która chętnie wzięła w niej udział i z zaangażowaniem poświęciła swój wolny czas, aby pomóc potrzebującym. Tego dnia w przygotowanie i przebieg wizyty zaangażowali się w sposób szczególny chłopcy, którzy na ten wyjątkowy dzień przygotowali piękne kwiaty oraz słodkie upominki i wręczyli je  paniom,  odwiedzając również te, które z racji stanu swojego zdrowia nie mogły opuścić łóżek. Wszystkie panie, na serdeczne słowa, kwiaty i gesty pełne sympatii, reagowały szczerym uśmiechem,  niektóre – wzruszeniem. Jednak  główną atrakcją tego wydarzenia był zorganizowany przez młodzież program artystyczny, którego punktem był zaskakujący występ magika.

Był to dzień wielu emocji, radości, zadumy, lecz dla wszystkich wolontariuszy również niezwykle cenna lekcja życia oraz wartości, jakimi powinniśmy się kierować. Słowa podziękowań oraz szczera radość były niezwykłymi nagrodami w zamian za poświęcony czas i włożony trud w zorganizowanie tej akcji.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content