• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Wolontariusze kwestowali na rzecz bezdomnych zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt  ustanowiono w 1931 roku podczas  Konwencji ekologicznej we Florencji. Dzień zwierzaków –  4 października odnosi się do wspominania św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt i ekologii. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt.

Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu, w Światowy Dzień Zwierząt, wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na rzecz schroniska dla zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie. Tego dnia, na szkolnych korytarzach zawisły plakaty informujące o akcji, a przez radiowęzeł odczytany został okolicznościowy referat.

Wolontariusze gorąco dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki, za życzliwość i wsparcie bezdomnych zwierząt.

Możesz również polubić…

Skip to content