Wizyta uczniów i nauczycieli ze szkoły w Nitrze na Słowacji

22406054311
Aktualności 2023/2024

Wizyta uczniów i nauczycieli ze szkoły w Nitrze na Słowacji

W pierwszym tygodniu czerwca gościmy uczniów i nauczycieli ze szkoły średniej zawodowej DSA w Nitrze na Słowacji.

Współpraca ze szkołą w Nitrze została nawiązana podczas prac nad projektem Fundacji VELUX. Kontynuując współpracę, zrealizowaliśmy wspólnie m.in. projekt Erasmus+ z zakresu doradztwa zawodowego oraz wymiany uczniów.

W zaprzyjaźnionej szkole ze Słowacji wprowadzany obecnie jest nowy kierunek – elektromechanik pojazdów samochodowych. Chcąc czerpać z naszego doświadczenia, do ZST przyjechało dziesięciu uczniów klasy drugiej oraz dwóch nauczycieli, którzy będą zdobywać doświadczenie na różnych stanowiskach pracy związanych bezpośrednio lub  pośrednio z interesującymi ich kierunkami. Podczas tygodniowego pobytu, goście pracują nad wspólnymi projektami z nauczycielami i uczniami naszej szkoły.

Pobyt w ZST rozpoczął się od zwiedzania szkoły i udziału w zajęciach teoretycznych związanych z budową obwodów elektrycznych przy pomocy przekaźników samochodowych oraz diagnostyką położenia wału korbowego indukcyjnego i czujnika wałka rozrządu. 

Skip to content