• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Wizyta studyjna w Czechach w ramach programu Erasmus+

Poznanie systemu kształcenia zawodowego w Czechach z uwzględnieniem współpracy na przykładzie firm motoryzacyjnych – to główny cel wizyty studyjnej w Czechach w ramach realizowanego w naszej szkole programu Erasmus+, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele firm i instytucji partnerskich naszej szkoły.  W dniach 8 – 12 maja sześciu uczniów z klasy 3TA: Artur Zieliński, Kacper Konior, Patryk Zagaja, Grzegorz Gąska, Bartłomiej Gumieniak, Mateusz Bigas, nauczyciele ZST: Sebastian Karoń, Wiesław Żelasko i Piotr Turczyn oraz Joanna Pyrkosz – Wiśniewska z firmy Superior Industries Production Poland, Radosław Čonek i Andrzej Ulok z Klastra Motoryzacyjnego z Tarnobrzega odwiedzili Koprivnicę i Ostawę. Program wyjazdu obejmował odwiedziny w szkole Voskop w Koprivnice, wizytę w fabryce samochodów ciężarowych Tatra, zwiedzanie Muzeum Techniki Tatra oraz zwiedzanie Ostrawy (m.in. starej huty i wyższej uczelni technicznej).

Możesz również polubić…

Skip to content