Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent”

logo
Aktualności 2020/2021

Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent”

Dzięki współpracy z Akademią Umiejętności Eurocash,  9 listopada uczniowie ZST kształcący się w zawodach: technik handlowiec i sprzedawca  uczestniczyli w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych ,,Odkryj swój talent” realizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

Uczniowie wzięli udział w webinarach:

• Ścieżka kariery w Grupie Eurocash: „Od kasjera/magazyniera – do managera” /część I i II/.

• Kształcenie zawodowe jako pierwszy krok do kariery zawodowej.

• Warsztat coachingowy: Zaplanuj swoją przyszłość: „Od marzenia – do spełnienia”.

• Warsztat coachingowy: Czy warto próbować zmieniać świat wokół siebie?

Celem interaktywnych warsztatów  było promowanie kształcenia zawodowego, doskonalenie kompetencji uczniów, pokazanie możliwości kariery w wybranym zawodzie.

Podczas Festiwalu, uczniowie przekonali się na czym polega praca w zawodzie handlowca, sprzedawcy, logistyka, magazyniera, menadżera oraz osoby prowadzącej własną działalność. Mieli okazję dowiedzieć się także, jakie perspektywy daje praca w handlu oraz  jak mogą rozwijać swoją ścieżkę kariery.

Uczniowie otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa w każdym z pięciu webinarów.

Zadowolenie z udziału w Festiwalu Umiejętności Zawodowych najlepiej wyrażają opinie uczniów:

  1. ,,Cieszę się, że mogłam wziąć udział w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych.  Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy, zostałam zainspirowana i zmotywowana do działania. Osoby prowadzące spotkania przekazywały swoją wiedzę i dzieliły się doświadczeniem w przyjemny i zachęcający do słuchania sposób. Można było odczuć, że mówią z pasją i chcą przekazać jak najwięcej wiadomości”. Magdalena
  • ,,Dzięki webinarom dowiedziałam się czym zajmuje się firma Eurocash.  Jej działalność była przedstawiona z wielu perspektyw, co było bardzo ciekawe i pozwoliło zobaczyć duże możliwości tej firmy.
    Uczestnictwo w zajęciach pozwoliło mi dostrzec, że sprzedawca to nie tylko
    „obrażona pani za ladą”, lecz doradca, osoba, która zna się na oferowanych towarach i chce je nam jak najlepiej zaprezentować oraz dobrać do potrzeb i preferencji klienta. Naszą pracą nie powinno być tylko perfekcyjne wykonywanie obowiązków, ale także czerpanie z nich satysfakcji i mobilizacji do dalszego działania.
    Zajęcia, w których braliśmy aktywny udział pozwoliły mi lepiej poznać siebie, dzięki czemu zamierzam efektywnie osiągać zamierzone cele.” Amelia
  • ,,W spotkaniach , w których brałam udział dowiedziałam się wielu nowych rzeczy. Atmosfera była bardzo miła.  Według mnie,  super były ćwiczenia , dzięki  którym można było dużo dowiedzieć się o sobie oraz  zmienić swoje nastawienie do rzeczywistości. Spotkania nie były męczące, wykładów słuchało się  z przyjemnością, a czas płynął naprawdę szybko. Wszystkie części spotkania były ciekawe , ale mi najbardziej podobały się części 3-5. Sporo dowiedziałam się o zawodzie sprzedawcy/handlowca i tego,  jaką obecnie pełni rolę. Również test, który rozwiązałam dał mi wiele do myślenia. Bardzo chętnie wzięłabym ponownie udział w takim wydarzeniu.” Andżelika
Skip to content