• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Warsztaty „Wokół najstarszych polskich książek kucharskich – staropolska kuchnia kresowa”

22 września uczennice klasy 2TG – Wiktoria Dec oraz Sabina Waśko wraz z opiekunem panią Justyną Kiełbowicz uczestniczyły w warsztatach obejmujących kompleksową realizację pokazu historycznej rekonstrukcji kulinarnej, którą przeprowadzili przedstawiciele Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Dziękujemy organizatorom Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Wójtowi Gminy Lubaczów za zaproszenie i ofiarowanie książek kucharskich zawierających tekst kopii zaginionego „Kuchmistrzostwa” z około 1540 roku, receptury kuchmistrzowej koronnej
z 1633 r., przepisy sąsiadów, przyjaciół i lekarzy pań Zahorowskich.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia. LINK DO FILMIKU: https://vm.tiktok.com/ZMF81mWNJ/

Możesz również polubić…

Skip to content